• Vitajte na stránkach CVČ Žiar nad Hronom
      • Mestské kolo prevencie Viem kto som

• 15. 6. 2023
      • Vybraní žiaci 6. ročníkov ZŠ, ktorí absolovali ročný cyklus prednášok, si zmerali svoje sily v mestskom kole prevencie. Body získavali na stanovištiach za vedomosti a aj za športové aktivity.

Ďakujeme lektorom, žiakom a pedagógom za priateľskú atmosféru.

Tešíme sa o rok.

• Belasý motýľ

• 13. 6. 2023
      • Dňa 9.6.2023 sme sa v spolupráci so študentkami SSOŠP Žiar nad Hronom zapojili do verejnej zbierky Belasý motýľ na podporu ľudí s nervovosvalovým ochorením.

Dievčatám sa podarilo vyzbierať sumu 95,25 eur.

Ďakujeme.

• Ukončenie krúžkovej činnosti

• 22. 5. 2023
      • CVČ slávnostne ukončuje svoju krúžkovú činnosť každoročne 31. mája. Príďte si s nami spestriť májové popoludnie. Pripravené máme vystúpenia detí z krúžkov, ukážku krúžkovej činnosti aj ocenenie najúspešnejších krúžkarov. Sprievodný program nám spestrí Marshall z Labkovej patroly, bublinková šou a koníky. Tešíme sa na Vás 31. mája o 16.00 v areáli ZŠ, M. R. Štefánika č. 17

• Prednášky s Hugom Repáňom

• 22. 5. 2023
      • Mestský žiacky parlament zorganizoval prednášky so žiarčanom Hugo Repáňom. Dnes na ZŠ, M. R. Štefánika a ZŠ, Dr. Janského. Pútavé rozprávanie o tom ako zrealizovať svoj nápad a ako aj mladí ľudia vedia meniť svet okolo seba.

• MLADÝ TECHNIK

• Víťazi jednotlivých kategórií

MŠ na Ul. Dr. Janského

Kategória deti do 6 rokov – jednotlivci

• stavebnicové práce a lego stavby: Ella Vanková - Elinkin útulok pre psíkov
        • výrobky z papiera, kartónu: Félix Mokroš - Veselá Mandala
        • výrobky z kovu: Adam Orihel - Sovičky

Kategória deti do 6 rokov – kolektívne práce

• Týždeň dobrovoľníctva 2023

• 18. 5. 2023
      • Týždeň dobrovoľníctva v novom termíne! Začni s nami leto dobrom, dobrých skutkov nikdy nie je dosť!

V dňcoh 23. - 29. júna začíname novú éru letného Týždňa dobrovoľníctva!

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či máte alebo nemáte skúsenosti s dobrovoľníctvom. Každý sa môže zapojiť.

• Olmypijské hviezdičky

• 11. 5. 2023
      • OLYMPIJSKÉ HVIEZDIČKY

Dňa 10.05.2023 organizovali Centrum voľného času ZH mesto Žiar nad Hronom, ZŠ Jilemnického ulica ZH, Atletický klub MŠK a Olympijský klub Banská Bystrica Olympijské hviezdičky. Zúčastnilo sa nám 150 deti zo všetkých 7 škôlok v našo meste a mali sme 5 disciplín, šprint 50m, žabací skok, hod na cieľ, prekážková dráha preskakovanie olympijských kruhov a štafeta.

• Letné tábory

• 28. 4. 2023
      • Ďakujeme za Váš záujem. Strážcovia lesa 17. - 21.07. 2023 a Remeslá regiónu 31. - 04.08. 2023 sú už naplnené.

• MŽP u primátora na raňajkách

• 12. 5. 2023
      • Mestský žiacky parlament sa stretol s p. primátorom v rámci podujatia Raňajky s primátorom. Zástupcovia všetkých žiarskych základných škôl, cirkevnej školy aj osemročného gymnázia diskutovali o práci v mestskom zastupiteľstve, o rozvoji mesta a rôznych práve prebiehajúcich aj pripravovaných projektoch. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých a podnetných informácií.Ďakujeme za stretnutie.

• Termíny letných táborov

• 13. 4. 2023
      • Prihlasovanie na letné tábory je spustené.

Prihlášku nájdete tu: https://cvczh.edupage.org/a/tabory...

Prihlášky posielajte na email cvczh@cvczh.edu.sk až po emailovom potvrdení o prijatí do tábora je možné tábor uhradiť a prihláška bude považovaná za akceptovanú.

Do ponuky sme pridali športový tábor, ktorý bude prebiehať na ZŠ, Jilemnického, ZH pod vedením externých športových lektorov a trénerov. Tento tábor bude trvať 4 dni.

• Dobrovoľnícke stretnutie

• 12. 5. 2023
      • Dobrovoľnícke stretnutie.

29. marca sa v CVČ stretli dobrovoľníčky, ktoré počas tohto školského roka venovali svoju energiu a čas na organizáciu rôznych typov dobrovoľníckych aktivít v Žiari nad Hronom a blízkom okolí. Na príjemnom posedení sme sa im poďakovali za ich činnosť a porozprávali sme sa o možných budúcich aktivitách.